Yazan:seloo19 / Güncel Paylaşımlar / 0 Yorum

Osmancık Su Tesisatçısı – Arıza Tamir Servisi

Sıhhı Tesisat İşlerinizde 7/24 hizmetinizdeyiz

Musluk tamiri, Su kaçağı tamiri, klozet tamir ve montajı ve son model gider açma makinemizle gider açma, işleriniz ustalıkla yapılmaktadır. Tüm bu işlerimizde müşterilerimize sorunsuz hizmeti veriyoruz. Bizleri hemen arayınız.

Osmancık Su Tesisat, Osmancık Su Tesisatı olarak Tecrübeli teknik kadromuz ile güvenilir ve verimli ekip olma anlayışıyla; müşteri memnuniyeti ve kalite ile birlikte zamanındalık ilkelerinden ödün vermeden ülke ve dünya standartlarına uygun olarak hizmet sunmaktayız.

Çorum Osmancık bölgesinde hızlı ve etkili hizmet sunuyoruz. İletişim hattımız 7/24 açıktır, böylece acil durumlarda bile bize ulaşabilirsiniz. Evinizde su sızıntısı varsa veya tıkalı bir lavabonuz varsa, endişelenmeyin. Uzman ekibimiz en kısa sürede size yardımcı olmak için yanınızdadır. Arızalı Çeşme Musluk Evye Batarya Fiskiye Vana çeşme Değişim Hizmetimiz Vardır.

Osmancık su tesisatçısı olarak su tesisatı konusunda her türlü ihtiyacınızı karşılamaktan mutluluk duyarız. Profesyonel ve güvenilir hizmetlerimizle sizlere yardımcı olmak için buradayız. Bizimle iletişime geçmek için telefon numaramızı arayabilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

su tesisat ihtiyacınız olduğunda yanınızdayız. Su tesisatı sorunlarınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde çözmek için uzman ekibimizle hizmet veriyoruz. Su sızıntıları, tıkanıklıklar, musluk tamirleri, boru değişimleri gibi her türlü ihtiyacınıza çözüm sunuyoruz.

Deneyimli tesisatçılarımız, kaliteli malzemeler ve gelişmiş ekipmanlarla sorunları tespit edip etkili çözümler üretiyor. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak, hızlı ve ekonomik çözümler sunuyoruz. Acil durumlarda bile 7/24 hizmet veriyoruz. Bizimle iletişime geçerek profesyonel su tesisat hizmeti alabilirsiniz.

Alanında uzman tesisatçılarımız, güvenilir ve kaliteli işçilikle sorunlarınıza çözüm buluyor. İhtiyaçlarınıza yönelik hızlı ve etkili çözümler için bizi arayabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak, güvenilir ve profesyonel hizmet sunmayı ilke ediniyoruz.

su tesisatı problemleriyle karşılaşabileceğiniz birçok mekanın bulunduğu hızla gelişen bir bölgedir. Evinizde, iş yerinizde veya diğer ticari alanlarda su sızıntıları, tıkanıklıklar, musluk tamiri gibi sorunlarla karşılaştığınızda profesyonel bir su tesisatçısına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Dairelerde temiz su boruları, zorunlu hâller dışında genellikle sıva altı döşenir. Bu sistem sayesinde terlemeyi önlemiş oluruz. Katlara çıkan kolon boruları ise sıva üstü döşenir.

Tesisata başlamadan önce yapılacak iş planlanır. Boruların geçeceği yerler tebeşirle işaretlenir. Kırmaya başlamadan önce zarar verilebilecek tesisat olup olmadığı kontrol edilir.

Temiz su tesisatının su akıtma yerlerinin iyi düzenlenmesi durumunda soğuk su ve sıcak su tesisatının iyi planlanması hem işçiliği hem de malzeme tasarrufunu sağlar.

Temiz su tesisatı boruları mutlaka duvardan döşenmelidir. Zeminde döşenecek boruların arızası durumunda değiştirilmesi ya da arızanın giderilmesi oldukça zordur.

Sıcak su tesisatı için soğuk su tesisatı döşendikten sonra sıcak suyun gidecek olduğu yerler işaretlenir. Tesisata ısıtıcı çıkışından başlayarak (Isıtıcı çıkışına vana konulacaktır.)

 

Sıhhi tesisat sızıntıları ve onarımı çok basit gibi görünse de, nerelerde karşınıza çıkacağını kestirmek güç. Musluk tesisatında kaçak olabilir, lavabo tıkalı olabilir, jakuzinizin boru hatlarında kaçak veya tuvalet rezervuarı arızanız olabilir.

Herhangi bir daire veya kır evi bile çok sayıda sıhhi tesisat ekipmanı ile donatılmıştır. Örneğin su filtreleri, arıtma sistemleri bile evinizde sızıntılara yol açabilir. Bu nedenle sıhhi tesisat sızıntıları en sık nerede oluşur diye düşünüyorsanız aslında evinizdeki en çok kullanılan boru hatlarına bakmalısınız. Çünkü bu tesisat boruları zamanla yıpranır ve su geçirmezlik özelliğini kaybeder. Başlıca tesisat sızıntıları şuralarda meydana gelebilir;

Borular,Musluklar,Vanalar,Su filtreleri,Arıtma sistemleri,Sifonlar,Lavabo ve tuvaletlerdir.

Musluklarda Sıhhi Tesisat Sızıntıları;
Musluklar, bağlantı parçalarının ana unsurlarından biridir ve besleme borusunun lümenini açma ve kapatma işlevini yerine getirir. Musluk kapatıldığında dışarıya çıkamayan su nedeniyle iç basınç artar ve bu da borularda bir basınca sebep olur. Bu nedenle musluklarda sıhhi tesisat sızıntıları sıklıkla görülmektedir.

Yapısal olarak musluk, çelik veya pirinçten yapılmış bir gövdeden oluşur. Vananın gövdesi ayrı parçalardan oluşmaz bir bütündür. Eğer gevşeme kaynaklı bir tesisat sızıntısı varsa o kısmı kendiniz sıkabilirsiniz. Ancak valf dediğimiz suyun açıp kapanmasını sağlayan koldan sızıntı var ise musluğu değiştirmeniz gerekecektir.

Borularda Sıhhi Tesisat Sızıntıları;
Borular, sıhhi tesisatın ana unsurlarıdır. Yani sıhhi altyapı sistemleri içinde vazgeçilmez malzemelerden biridir. Çünkü bütün atıklar, giderler bu borular üzerinden taşınır. Sıhhi tesisat boruları amaçlarına göre alt bölümlere ayrılır:

Gaz boruları,Isıtma boruları,Basınçlı borular,Kanalizasyon boruları, Su boruları.
Ayrıca kabloları ve elektrik tellerini taşımak için tasarlanmış olan borular da bulunmaktadır. Sıhhi tesisat işinin kalitesinin doğrudan borunun malzeme kalitesi ve teknolojisine bağlı olduğu unutulmamalıdır. osmancık tesisatçı

En yaygın olanları çelik borulardır. Kural olarak, korozyon önleyici kaplama görevi gören bir çinko tabakası ile kaplanırlar. Bu tür borularla çalışırken, özel bir astar veya başka bir korozyon önleyici koruma uygulamanıza gerek yoktur.

Plastik borular montaj için daha kabul edilebilir ve uygundur. Montaj kolaylığı ve basitliğine ek olarak, plastik borular korozyona karşı çok dayanıklıdır ve bu da malzeme ömürlerini uzatır. Ayrıca plastik borular, boru yapısını kaçak akımlardan koruyan etkili bir elektriktir.

Vanalarda Meydana Gelen Sıhhi Tesisat Sızıntıları;
Vanalar sıhhi tesisatın ana unsurlarından biridir ve sürekli olarak çalışır durumda tutulmalıdır. Bir tıkanma, arıza durumunda derhal müdahale edilmelidir. Apartman tesisatında sıklıkla vanalar kullanılır. Sıcak ve soğuk su borularına ayrı vanalar takılması gerekmektedir. Genellikle büyük bir hacim kaplamayan ve kullanımı daha kolay olan vanalarda meydana gelen sıhhi tesisat sızıntıları, alanında uzman olan kişiler tarafından onarılmaktadır.

Tasarım ve çalışma prensibi olarak, vanalar birçok yönden musluklara benzer. Gövdelerinin iç bölmesinde ayrıca suyun geçtiği bir kanal, bu kanalı kapatan bir conta ve gövdenin başında bulunan ileri geri hareket eden bir mil bulunur. Eğer vananın iki ucu arasındaki borunun çapı farklı olacak ise, bir adaptör kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer sıhhi tesisat içinde bulunan vana ucuna lastik hortum bağlanacak ise, hortumu valf kafasına güvenli bir şekilde bağlamak için, metal bir kelepçe kullanılmalıdır.

Vanayı takarken hidrolik bağlantının düzgün çalışabilmesi için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

Vana gövdesi içerisinde suyun ters yönde akıp akmadığını kontrol etmek gerekir. Bu işlev, bazı valf tasarımlarında üretici tarafından bilinçli olarak da saplanabilmektedir. Bu nedenle istisna kabul edilebilir.
Su akışı eğer ters yönlü ise conta ile valf üzerindeki basınç önemli ölçüde artar ve buna bağlı olarak dişli bağlantı contalarındaki yükün arttığı unutulmamalıdır. Bu durumda vanadan çıkıştaki su basıncı düşer.
Sonuç olarak bütün alanlarda meydana gelen sıhhi tesisat sızıntıları için, usta ellerden yardım almalısınız.

Su tesisatı sorunları zamanında müdahale gerektirebilir. rekabetçi fiyatlarla hizmet veriyoruz. Şeffaf bir fiyatlandırma politikası izliyoruz ve müşterilerimize bütçelerine uygun çözümler sunuyoruz.

tesisat kurulumu, sıhhi tesisat montajı ve onarımı da bulunuyor. Eğitimli ve deneyimli ekibimiz, işlerini titizlikle yerine getirerek size uzun ömürlü çözümler sunar. Beylikdüzü su tesisatıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, güvenilir ve profesyonel bir seçenek olarak bizi tercih edebilirsiniz

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.